109960
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Poprz. Tydzien
Ten Miesiąc
Poprz. Miesiąc
Razem
20
87
166
64223
1399
2214
109960
Your IP: 3.237.16.210
Server Time: 2021-10-19 04:52:07
Dzisiaj jest: 19 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

1. Turnieje dla zawodników polskich, polskojęzycznych i zagranicznych, posiadających w swoim profilu na BBO pełny opis. Wpis Imienia i Nazwiska oraz stopień zaawansowania odpowiadający kwalifikacjom, opis systemu. Zawodnicy posiadający PID do Cezara, niezależnie czy mają opłaconą składkę czy nie, podają numer w swoim profilu.

2. W Turniejach Indywidualnych wszyscy grają systemem WJ-200 z Wilkoszem. Bez pytań i odpowiedzi, bez alertowania. Jedynym wyjątkiem jest ustalenie przed grą zamiast Wilkosza to Multi, Asy 102Q na 5 wartości.

3. Na 1 min przed rozpoczęciem turnieju zamyka się zapisy a wszyscy niezalogowani zawodnicy zostaną wyrejestrowani. Podczas turnieju kontakt z sędzią wyłącznie poprzez przycisk SĘDZIA. W linijce tekstowej należy wpisać powód wezwania, niedokończone rozdanie jednym słowem "AVE" a brak gry literką zajmowanego miejsca zawodnika, który nie gra.

4. W przypadku niedogrania rozdania w wyznaczonym czasie będzie wpisywany wynik rozjemczy ze średnią wyrównawczą. Brak aktywnej gry ponad 1 min lub nieobecność, może spowodować blokadę  zawodnika na kolejne turnieje.

5. W trakcie trwania turnieju obowiązują zawodników zasady i wytyczne portalu BBO.  Należy grać w określonym tempie, bez zbędnych przestojów w grze. Osoby wprowadzające złą atmosferę w trakcie turnieju, zachowujący się nietaktownie w stosunku do innych grających, publikujący na czacie turnieju opinie o innych graczach i komentujący grę innych, opuszczające turniej bez  zezwolenia sędziego prowadzącego, będą usuwane z turnieju i wykreśleni z listy startowej. Wyjaśnienie powodu "zniknięcia" pozwoli w wyjątkowych okolicznościach na ponowne przywrócenie na listę startową.

6. W Turniejach Par można grać dowolnym systemem z wyjątkiem sztucznych typu SSO z obowiązkiem ALERTOWANIA z obu rąk wg przepisów PZBS w grze za zasłonami. Zgłoszony brak alertu rozpatrywany jest wg. obowiązujących przepisów. W Turniejach Indywidualnych należy ustalać system w każdej nowej rundzie z partnerem przed rozpoczęciem licytacji.

8. O ile widać, że brak czasu wynika z przyczyny niezależnej od zawodnika, należy zgłaszać taką sytuację sędziemu. W przypadku, gdy rozdanie rundy nie zostanie dokończone w wyznaczonym czasie, zostanie automatycznie uśrednione 50/50 bez możliwości weryfikacji wyniku o ile nikt z grających nie zgłosi brak czasu na co najmniej 2 min przed zakończeniem rundy.

9. Sędzia może poprawić rozdanie niedokończone o ile lewy końcowe są ewidentne lub wcześniej został zgłoszony czas.  O poprawieniu wyniku decyduję wyłącznie sędzia. Przyjmuje się zasadę, że rozdania niedokończone będą uśredniane z wyrównaniem A+ luib A- o ile został zgłoszony czas, co najmniej na 2 min przed zakończeniem rundy.

10. Sędzia poprawi wynik, jeżeli ktoś błędnie wykonał CLAIM. Nie można zrzekać się lew faktycznie wziętych. W przypadku gry FRYWOLNEJ lub celowego oddawania lew, sędzia może zastosować odpowiednie do sytuacji kary regulaminowe od jednego odsunięcia od gry aż do stałego wykluczenia z listy startowej.

11. Funkcja COFNIJ jest czynna. Przyjmuje się zasadę, że złą odzywkę można zawsze cofnąć a zagraną kartę tylko w przypadku ewidentnego kliknięcia. Brak zgody na cofnięcie i odrzucenie funkcji COFNIJ, można zgłosić do sędziego, który zdecyduje o wyniku rozdania.

12. Zakazane jest stosowanie odzywek "psychologicznych" ( bluff ) pod rygorem usunięcia z turnieju. Odzywki na 3 i 4 ręce mogą być słabsze o 1-2 PC lecz nie odbiegające od systemu.

13. Jeżeli Twój Partner jest nieobecny, sędzia turnieju dokona wymiany bez konieczności informowania o braku zawodnika. Nie zgłasza się PAUZ jakie mogą wystąpić na początku turnieju.

14. Zawodnicy, którzy wbrew zasadzie gry dowolnym systemem będą narzucali partnerowi swój system licytacyjny, zostaną skreśleni z listy startowej. System należy ustalić każdorazowo z nowym prtnerem a o ile to nie jest możliwe, grać najprostrzą licytacją naturalną.

15. Obowiązuje kultura wypowiedzi. Rozmowy dozwolone są tylko przed lub po rozdaniu. Wszelkie odezwania w trakcie licytacji mogą spowodować uśrednienie rozdania z wyrównaniem A+ dla opozycji. Drastyczne przejawy arogancji w stosunku do innych zawodników lub sędziego skutkują wykluczeniem z turnieju a w szczególnych przypadkach wykreśleniem z listy startowej.

16. Regulamin turnieju  jest suwerennym i niezależnym od innych turniejów regulaminem.  Zasady obowiązujące w innych turniejach nie mają zastosowania.

17. Decyzje sędziego są suwerenne i ostateczne. 

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.